امروز : پنجشنبه, 16 تیر 1401

مهمترین خبرها

تصویر
تراژدی مرگ یک قهرمان در بزرگراه چمران
دوشنبه, 04 آبان 1394
شهروند| قهرمان واترپلو کشور و همسرش در جریان یک سانحه رانندگی دچار حادثه‌ای هولناک شدند و به طرز فجیعی جان باختند. سرعت زیاد خودرو لکسوس در بزرگراه چمران مرگ این زوج جوان را رقم زد.       گزارش یک حادثه ساعت یک بامداد روز ٨آبان‌ماه‌ سال‌جاری بود که خودروهای عبوری در بزرگراه چمران با سامانه ١٢٥ آتش‌نشانی تماس گرفتند و خبر از وقوع یک تصادف شدید و مرگبار در محور شمال به جنوب بزرگراه چمران زیرپل یادگار دادند.  پس از دریافت خبر... ادامه مطلب...
تصویر
ایمان جان یادت گرامی روحت شاد
یکشنبه, 19 دی 1395
2 سال گذشت و ما همچنان نبودت را باور نداریم     8 آبان 95 سالگرد دومین سال کاپیتان و داور بین المللی ایمان ولیزاده و یاسمین
تصویر
٣ ‌سال زندان؛ مجازات عامل مرگ ورزشکار و همسرش
سه شنبه, 03 آذر 1394
شهروند| راننده مست خودروی لکسوس که به خاطر سرعت زیاد باعث مرگ قهرمان واترپلو کشور و همسرش شده بود، به٣‌سال زندان، شلاق و پرداخت دیه محکوم شد. درجریان این سانحه به‌دلیل این‌که راننده لکسوس، مست بود و با سرعت زیادی در اتوبان رانندگی می‌کرد، مقصر شناخته شد. این حکم در دادگاه تجدیدنظر نیز تأیید و قطعی شد.       این حادثه به یک‌سال پیش برمی‌گردد. روز ٨ آبان‌ماه ‌سال ٩٣ بود که تصادفی هولناک، خبرساز شد و حادثه‌ای تلخ را رقم زد. ساعت یک...
تصویر
مراسم یاد بود
دوشنبه, 06 اردیبهشت 1395
تو رفتی ؛ و با نبودنت ... ما به سوگِ خود نشسته ایم ...        
تصویر
مراسم یاد بود
سه شنبه, 03 آذر 1394
یک سال گذشت قهرمان        
تصویر
آغاز سومین سال بدون حضورتو
یکشنبه, 27 فروردین 1396
آغاز سومین سال بدون حضورتو       آغاز سومین سال بدون حضورتو . سبزی بهار را فقط بخاطر خاطرات و یاد و نام تو حس میکنیم.همچنان در شروع سال جدید برای ما قهرمانی نامی و پر افتخار هستی و خواهی بود و همواره نبودنت غیر قابل باور و قبولش سخت و طاقت فرساست. هیچ گزینه و مکانی و شخصی جای خالی تو را پر نمیکند و نخواهد کرد. برای تمام همراهان و دوستان و عزیزان سالی سرشار از آرامش و سلامتی و برکت از خداوند بزرگ خواهانیم....      
تصویر
گلهای خزان زده نمیدانید چه بر روزگارمان آمده است روزگار بی تو بودن
یکشنبه, 21 آبان 1396
گلهای خزان زدهنمیدانید چه بر روزگارمان آمده استروزگار بی تو بودن          
تصویر
پنجمین بهار بعد از تو هم گذشت
جمعه, 13 اردیبهشت 1398
پنجمین بهار بعد از تو هم گذشت       زمستانی سرد را همراه با دلتنگی پشت سر گزاشتیم .و هنوز ناباورانه سال نو بدون حضورت آغاز شد . شروع کار و زندگی در نبودت مستلزم تحمل و صبری زیاد برای تمامی ما بود . مجبور به قبول این بار مصیبت شدیم فقط با یاری از نیروی درونی که از یاد و خاطراتت همیشه با ماست.خود میدانی که اگر بودی هم طبیعت و هم زندگی زیباتر بود  و هم مقابله با مشکلات به راحتی انجام میشد.دلتنگی را به دوش میکشیم و هر لحظه و در هر مکان تو را حس... ادامه مطلب...
تصویر
سالگرد آبان ماه ایمان و یاسمن جان
جمعه, 19 دی 1399
سالگرد آبان ماه ایمان و یاسمن جان       ششمین آبان پاییز را با دلی پر درد و همچنان ناباورانه پشت سر گزاشتیم.دلخوشی ما دیدن عکسای تو و یادآوری خاطرات خوش با تو بودن است.دوستان و همراهان همیشگی تو در حیطه ورزش و رفاقت همچنان کنار ما هستند و ما به وجودشان دلگرم هستیم و افتخار میکنیم.تو جاودانه ای و هر زمان و هر جا در میان ما هستی  
Developed by JoomVision.com

خداحافظ قهرمان

وب سایت خبری ایمان و یاسمین

خداحافظ قهرمان خداحافظ قهرمان

یک سال گذشت

وب سایت خبری ایمان و یاسمین

یک سال گذشت یک سال گذشت

خبر تایپی

_   

جستجوی موضوعی

ورود خبرنگاران

٣ ‌سال زندان؛ مجازات عامل مرگ ورزشکار و همسرش
سرعت مرگبار راننده مست لکسوس سرنشینان خودرو اسپورتیج را به کام مرگ برده بود

مشخصات خبر

  • کد خبر: 17
  • تاریخ انتشار: سه شنبه, 03 آذر 1394 ساعت 06:09
  • بازدید: 895
 سرعت مرگبار راننده مست لکسوس سرنشینان خودرو اسپورتیج را به کام مرگ برده بود شهروند| راننده مست خودروی لکسوس که به خاطر سرعت زیاد باعث مرگ قهرمان واترپلو کشور و همسرش شده بود، به٣‌سال زندان، شلاق و پرداخت دیه محکوم شد. درجریان این سانحه به‌دلیل این‌که راننده لکسوس، مست بود و با سرعت زیادی در اتوبان رانندگی می‌کرد، مقصر شناخته شد. این حکم در دادگاه تجدیدنظر نیز تأیید و قطعی شد.

 

 

این حادثه به یک‌سال پیش برمی‌گردد. روز
٨ آبان‌ماه ‌سال ٩٣ بود که تصادفی هولناک، خبرساز شد و حادثه‌ای تلخ را رقم زد. ساعت یک بامداد آن روز در بزرگراه چمران دوخودروی لوکس با یکدیگر تصادف کردند. تصادفی که پرونده پیچیده‌ای را در مقابل پلیس و بازپرس قرار داد. یک خودروی لکسوس به سرعت زیادی با خودروی اسپورتیج برخورد کرده بود و تصادف مرگباری رقم خورد. بعد از آن بلافاصله عوامل اورژانس و آتش‌نشانی راهی محل حادثه شدند تا موضوع را بررسی کنند. این تصادف درست در محور شمال به جنوب بزرگراه چمران زیر پل یادگار رخ داده بود. با حضور امدادگران اورژانس و آتش‌نشانان ایستگاه ٨٨ آتش‌نشانی تهران، مشخص شد که یک خودروی لکسوس با یک خودرو اسپورتیج در لاین کندرو برخورد کرده است. شدت برخورد به‌ حدی بود که دو سرنشین خودروی اسپورتیج درمیان ستون‌های درهم پیچیده شده خودروها گرفتار شده بودند. بنابراین ماموران آتش‌نشانی بلافاصله دست به کار شدند و عملیات خود را آغاز کردند. آنها پس از ایمن‌سازی‌های اولیه و هدایت‌کردن خودروهای عبوری با استفاده از قیچی آهنبر ابتدا ستون‌های درهم پیچیده شده خودروی اسپورتیج را برش داده و هر دوسرنشین خودرو را که یک زوج ٢٨ساله بودند، از درون اتاقک درهم پیچیده خودرو خارج کرده و تحویل عوامل اورژانس حاضر درمحل حادثه دادند. هنوز کسی نمی‌دانست هویت این زن و مرد چه بود. آنها توسط تکنيسین‌های اورژانس تحت ‌معاینه قرار گرفتند اما متاسفانه کار از کار گذشته بود و هردونفر به علت شدت جراحات وارده جانشان را از دست دادند. با تأیید مرگ زوج جوان کارهای انتقال اجساد به سردخانه پزشکی قانونی انجام شد و در ادامه آتش‌نشانان راننده خودروی لکسوس را به عوامل راهور تحویل دادند. در ادامه هویت این قربانیان مشخص شد و ماموران دریافتند که راننده جوان قهرمان کشور به نام ایمان ولی‌زاده و نامزدش یاسمین زومبورن بودند که جان خود را از دست دادند. ایمان ولی‌زاده قهرمان واترپلو کشور بود که از ١٠سالگی وارد رشته ورزشی شنا شد. او خیلی سریع در این رشته به موفقیت رسید و توانست به چندین قهرمانی دست پیدا کند. ایمان در مسابقات جهانی که درکشور امارات و درشهر دوبی برگزار شده بود، جزو یکی از داوران ایرانی بود که در این دوره از مسابقات حضور داشت. او به همراه یاسمین دوران نامزدیشان را پشت‌سر می‌گذاشتند و لحظه‌شماری می‌کردند تا روز عروسی‌شان فرا برسد اما در یک لحظه و به‌خاطر یک سهل‌انگاری جان خود را از دست دادند.
با مرگ این قهرمان خانواده وی پیگیر ماجرای مرگ او شدند و از آنجایی که راننده خودروی لکسوس مقصر اصلی این حادثه بود و در تحقیقات مشخص شد که وی هنگام رانندگی مست بوده است، شکایت خود را در دادسرا اعلام کردند.
احسان برادر ایمان ولی‌زاده درباره روزحادثه به «شهروند»می‌گوید: «نیمه‌شب بود که تلفن همراهم زنگ خورد. وقتی تلفن را جواب دادم یکی از آشنایانمان بود که با صدایی لرزان گفت، ایمان در اتوبان چمران تصادف کرده و در این حادثه او و همسرش جانشان را از دست داده‌اند. با شنیدن این خبر شوکه شدم. بلافاصله با برادر بزرگترم تماس گرفتم و هردو با هم به محل تصادف در بزرگراه چمران رفتیم. وقتی به محل حادثه رسیدیم، خودروها را برده بودند و فقط پیکر بی‌جان برادرم و همسرش روی زمین بود.»
وی ادامه داد: «برادرم و همسرش یاسمین تازه با هم نامزد کرده بودند و قرار بود بعد از ایام عزاداری با هم ازدواج کنند. یاسمین تبعه آلمان بود و به همین خاطر باید یک‌سری کارهای اداری انجام می‌دادند. آنها ٣روز پیش از این حادثه توانسته بودند اجازه ازدواجشان را از سفارت آلمان بگیرند. برادرم هم چندین دوره در لیگ‌برتر واترپلو کشور و مسابقات نیروهای مسلح، قهرمان شده بود. او عضو سابق تیم‌ملی نجات‌غریق نوجوانان و جوانان و همچنین عضو تیم‌ملی واترپلوی نوجوانان و بزرگسالان بود. ما همیشه به ایمان افتخار می‌کردیم. همه از این‌که قرار است به‌زودی ایمان را در لباس دامادی ببینیم، خوشحال بودیم اما این خوشحالی زیاد ماندگار نبود. یادم می‌آید روزی که قرار بود مراسم تدفین انجام شود، یک خودرو را گل زدیم تا به صورت نمادین یادبودی از مراسم ازدواج‌شان باشد.»
صدور حکم زندان و دیه
خانواده ولی‌زاده بعد از مراسم خاکسپاری برای شکایت به کلانتری ١٦٣ ولنجک مراجعه و شکایت خود را مطرح کردند. با اعلام این شکایت راننده خودروی لکسوس بازداشت شد و پرونده در شعبه اول دادسرای ناحیه یک شمیرانات تحت رسیدگی قرار گرفت. این درحالی است که سفارت آلمان هم پیگیر مرگ یاسمین شد تا این‌که درنهایت پس از گذشت یک‌سال راننده خودروی لکسوس ازسوی قضات دادگاه ویژه کارکنان دولت به شش‌سال زندان، پرداخت دیه و شلاق محکوم شد. این حکم به تأیید قضات شعبه ٢٣ دادگاه تجدیدنظر استان تهران رسید و قطعی شد اما از نظر حقوقی سه سال قابلیت اجرا دارد.
مجازات باید سنگین‌تر می‌شد
احسان ولی‌زاده صبح دیروز درباره صدور حکم مقصر مرگ برادرش به «شهروند» گفت: «نمی‌دانم چرا یک خودرو باید با این سرعت زیاد در اتوبان حرکت کند. در گزارش پلیس و آتش‌نشانی آمده بود که ١٢ ایربک خودرو ایمان باز شده بود اما خودروی لکسوس آن‌قدر با شدت به خودروی اسپورتیج برخورد کرده که با شتاب ماشین ایمان از زمین بلند شده و از سمت چپ با ستون‌های پل یادگار برخورد می‌کند. حالا با چنین متهمی که بارها نیز سابقه شرب خمر و رانندگی هنگام مستی را داشته است، باید تنها به سه‌سال زندان محکوم شود. این مرد که در این مدت نیز با قرار وثیقه آزاد بود و احتمالا بعد از این هم آزادانه زندگی خواهد کرد، به نظر من باید به مجازات سنگین‌تری محکوم می‌شد. اما قانون چنین نوشته شده و قانون‌گذار نیز نمی‌تواند خلاف آن حکم صادر کند.»
وی ادامه داد: «وقتی کسی درحالی که مشروب خورده و درحالت عادی قرار ندارد، پشت فرمان می‌نشیند، از این موضوع آگاه است که ممکن است باعث بروز سانحه‌های وحشتناک و حتی مرگ دیگران شود. برای همین مجازات‌ها درمورد چنین فردی باید سنگین‌تر باشد و به نظر من حداقل باید از رانندگی کردن در شهر به مدت ١٥‌سال محروم شود. اینگونه رانندگان در سطح شهر می‌توانند حوادث تلخ‌تر دیگری را رقم بزنند. اما به ‌هرحال با وجود نارضایتی ما این حکم صادر و قطعی شده است.»
همایش گرامیداشت
قهرمانان ملی قربانی حوادث
این درحالی است که در نخستین مراسم بزرگداشت قهرمان ملی واترپلو و همسرش همایش گرامیداشت قهرمانان ملی قربانی و حوادث رانندگی برگزار شد. این همایش در راستای گرامیداشت ارزش‌های اخلاقی، ایجاد الگوهای رفتاری و جلوگیری از ناهنجاری‌های اجتماعی به‌ویژه حوادث رانندگی با حضور سردار سرتیپ حسینی، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ، قاسمی معاون فرهنگی وزیر ورزش، رضوانی رئیس فدراسیون شنای شیرجه و واترپلو، دکتر شجاع پوریان، عضو شورای شهر تهران و رضا اصلاحی نماینده روزنامه شهروند تشکیل شد. این گرامیداشت با هدف تنویر افکار عمومی نسبت به عمق فجایع، پیامدها و خسارت شخصی و اجتماعی ناشی از این قبیل حوادث و نیز مروری بر تناسب مجازات‌های عاملان چنین فجایعی بانوع جرائم برگزار شد.

 

 


مخفی کردن فرم نظر

1000 کاراکتر های مانده

Antispam بارگزاری تصویر حساس به بزرگی و کوچکی حروف